NOVINKY

TIP PRE VÁS

Ing. Renáta Glodžákova

Nikdy neprestane poskytovať najlepší obsah súvisiaci s danou témou. Je pripravená za každých okolností poskytovať najpodstatnejšie fakty, pretože verí, že naši zákazníci si zaslúžia to najlepšie.

6 krokov

22.10.2023

Štandardný prevádzkový postup známy aj ako technologický postup práce (TPP) hotela je súbor písomných pokynov, ktoré dokumentujú rutinnú alebo opakujúcu sa činnosť, ktorou sa riadi konkrétne hotelové zariadenie. TPP pomáha udržiavať kvalitu, konzistentnosť služieb a štandard vo vašom hoteli.

SWOT ANALÝZA

09.10.2023

Keď začínate podnikať v hotelierstve a vaším zámerom je vytvárať zisky, rozvíjať podnikanie, v budúcnosti ho možno aj rozšíriť a začať súťažiť na národnej úrovni, jediné čo vám k tomu vydláždi cestu je správna ekonomická analýza trhu.

Keďže pizza patrí medzi najpredávanejšie jedlá na svete, nie je prekvapením, že pizzerie sú jedným z najobľúbenejších typov reštaurácií. Otvorenie pizzerie môže byť skvelou investíciou, najmä ak ste sa pripravili správne. Ak vás zaujíma, ako otvoriť pizzeriu, vašou prvou prioritou by malo byť prísť s delikátnymi receptami a rozhodnúť sa, aké druhy...

Je to stav ohrozujúci existenciu podniku. Postupne zasiahne do každej výrobnej a odbytovej bunky. Ovplyvní správanie a produktivitu práce každého jednotlivca.

Keď pochopíte, koľko míňate na personálne obsadenie a ako tieto náklady súvisia s vaším predajom, budete lepšie pripravení zvládnuť akékoľvek výzvy, ktoré vám prídu do cesty. Aj keď účtovníctvo nie je váš obľúbený predmet, sledovanie percenta nákladov práce vás môže nasmerovať k správnym obchodným rozhodnutiam.