5 dôvodov prečo využiť pizza koncept Ziggi&Steve®

28.07.2023

1. Filozofia a príprava tradičnej pizze pochádza zo slnečnej Fiorentíny zo srdca Toskánska.

2. Používame niekoľko generačný recept, ktorý sa do Fiorentíny dostal až so severného Talianska.

3. Zabezpečíme a zazmluvníme Vám suroviny, ktoré pochádzajú z oblasti Neapolu, kde sa kladie dôraz na kvalitu a históriu rodu (múka, paradajky,...)

4. Zaškolíme Vám personál, aby každá jedna pizza bola na nerozoznanie a odovzdáme vám tajomstvo techniky prípravy a pečenia pizze

5. Spravíme Vám ekonomický rozpočet, finančný plán, nastavíme celkový FC%, OC% rozdelený podľa fixných nákladov

Bonus: Podarujeme Vám naše kontrolné automatické tabuľky s ktorými budete mať prehľad o dennom náklade a zisku, potrebnú hodinovú tržbu, prepočet na nasledujúci mesiac o koľko bude treba znížiť náklad a zvýšit tržbu.

Pizza je dielo majstrov, ktorí tomu venujú vážnosť a celkový rituál. Určite sami zhodnotíte, že v každom kraji Talianska je pizza troška iná a každý Talian sa bije do hrude naša. A majú pravdu je ich :) a vie o tom celý svet.

Pizza je najpredávanejšie jedlo na svete, na druhom mieste sú hamburgeri a hádajte čo je na treťom- nápoj s názvom Co.....

Teda je jasné že pizza je artikel, ktorý sa predáva sám ak k tomu pridáte ako hlavnú prísadu filozofiu a celkové know - how a posypete to službami, ktoré vás odlíšia a nakrájate to správnym marketingom ste na úspešnej ceste.

Postup miesenia: Každý z vás varil guláš a viete ak ho hneď zalejete vodou stratí hodnotu a presne to je aj pri miesení cesta, kde je dôležité dodržať správne zásady miešania.

Každá pizzeria má svoj recept, mi Vám ponúkame na kontrolu správnosť a postupnosť miešania. Samozrejme množstvo surovín je naše tajomstvo s čím obchodujeme ako aj celá filozofia a know-how , tak zaiste pochopíte že gramáže neuvedieme :) avšak pre kontrolu kvalitné pizza cesto vydrží bez problémov aj 5 dní.

Ako miešať : Niekde používajú aj cukor tak ho tam pridám :)

Múka, cukor, voda - droždie, soľ, olej

Múku 00 (W- čím väčšie číslo tým dlhšie zrenie, niekde aj 2-3 dni) si preosejeme alebo v miesiči prevetráme, pridáme cukor, vodu ( tu je dôležité aká teplota a ako ju vlievame), droždie ( na jedno kilo múky ide koľko? 1 gram a v Neapole 1,5 gramu ), soľ ( vieme ako má cesto vyzerať keď tam vsypávame soľ?) nakoniec prilievame olej. Cesto vytiahneme  rozdelíme na tradičné bochníky, necháme odpočinúť a navážime potrebné množstvo na jednu porciu. Odložíme do bedničiek a necháme vonku cca 4 až 8 hodín a min na 24 hodín do chladničky.
Pozor na to, aby ste cesto nepremiešali, dodržujte čas na miesenie a aby cesto nepresiahlo teplotu.

Pizza omáčka: paradajky, olivový olej, soľ, bazalka e Basta, kvalitné paradajky nepotrebujú viac nič :)

Cesto pred pečením vyberte skôr, cca jednu hodinku a teraz to najlepšie. Všetko závisí od ph vody, vlhkosti ovzdušia, od múky a samotného pizza majstra.

V prípade, že uvažujete nad otvorením tradičnej pizzerie, ktorá spĺňa slovo tradičná talianska nás neváhajte kontaktovať.