Wellness hotely

01.07.2023

                           Čo znamená koncept wellness hotelov pre pohostinstvo?

Wellness hotely existujú už nejaký čas, ale teraz sa stávajú ústredným bodom pre obchodných cestujúcich aj cestujúcich vo voľnom čase. Z dobrého dôvodu! Wellness hotely sú nielen často viac v súlade s prírodou, ale sú tiež upokojujúce pre myseľ, telo a dušu. Aj keď sú wellness hotely trendy, vidíme to ako súčasť väčšieho globálneho hnutia, ktoré uprednostňuje pomalší život a starostlivosť o seba, čo znamená, že je pravdepodobné, že sa na chvíľu zdrží.

Rýchle fakty o wellness hoteli

Čo je to wellness hotel?

Wellness hotel je akékoľvek pohostinské zariadenie, ktoré sa zameriava na všeobecné zlepšenie zdravia a pohody cestovateľa. Existujú dve hlavné odvetvia wellness hotelového priemyslu: lekárske a rekreačné.

Liečebné wellness hotely ponúkajú priateľom a rodine tých, ktorí hľadajú nemocničné ošetrenie pre seba alebo iných, miesto pre pobyt. Rekreačné wellness hotely ponúkajú dovolenkárom možnosť zmysluplne si oddýchnuť pri rôznych relaxačných fyzických, duševných a duchovných aktivitách.

My sa viac pozrieme na rekreačné wellness hotely.

Okrem fyzickej zdatnosti považujú wellness turisti za dôležitú súčasť svojho cestovateľského zážitku aj rôzne ďalšie služby, ako je zníženie stresu, relaxácia a duchovné aktivity. Môžu tiež vyhľadať liečbu prostredníctvom tradičnej a alternatívnej medicíny buď v hoteli, alebo v jeho blízkosti.

Prečo sú wellness hotely trendy?

Je jasné, že väčšina cestovateľov sa v dohľadnej budúcnosti zameria na wellness. V rokoch 2021 a 2022 bolo viac cestovania na voľný čas ako na podnikanie. Začali tiež požadovať, aby ich dovolenky boli zamerané na ich zdravie a bezpečnosť. To znamená, že cieľové miesta začínajú ponúkať viac ako len relaxačný útek.

Cestovatelia hľadajú zážitky, ktoré sú autentické a zmysluplné, nehovoriac o udržateľnosti. Vzostup pandémie rozšíril koncept wellness cestovania, ktorý býval trendom v hotelierstve, ale rýchlo sa stáva normou.

Hostia teraz chcú rôzne výhody zo svojej dovolenky a hľadajú programy a služby, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyhovovali ich krátkodobým zdravotným potrebám. Namiesto toho, aby sa hotelové značky zameriavali na vytváranie úplne nových nehnuteľností, prídu na to, ako môžu integrovať wellness do svojich existujúcich prevádzok.

Prečo cestovatelia obľubujú wellness hotely?

Niekoľko nocí vo wellness hoteli vám môže pomôcť relaxovať a cítiť sa lepšie. Vďaka svojmu upokojujúcemu prostrediu a omladzujúcim službám je tento typ ubytovania skvelým spôsobom, ako sa zbaviť stresu - čo je prospešné pre vaše telo a myseľ.

Pobyt vo wellness hoteli je tiež skvelý spôsob, ako môžu ľudia zažiť transformačnú silu prírody.

Môžete mať dokonca možnosť dopriať si duchovné aktivity, zatiaľ čo zostanete v areály hotela, kde dovolenkujete. Nie je nezvyčajné vidieť hodiny jogy, meditačné priestory a iné kúry vykonávané na mieste.

Čo znamená koncept wellness hotelov pre pohostinstvo?

Trend wellness hotelov môže mať silu zmeniť spôsob, akým premýšľame o dovolenkách, taktike používanej na predaj nehnuteľností a čo hľadáme v ubytovaní.

Hotelové značky, ktoré prechádzajú prestavbou, môžu zvážiť upokojujúce funkcie, ako sú vodné fontány alebo rybníky. Nehnuteľnosti, ktoré už majú zariadenia súvisiace s wellness, ako sú tenisové kurty alebo bazény, môžu zdôrazniť svoje výhody v digitálnych marketingových kampaniach.

Hotely sa tiež môžu pozrieť na svoje ponuky a investovať viac do služieb, ktoré nejakým spôsobom zlepšujú zdravie. Telocvične, potraviny z miestnych zdrojov a partnerstvo s masážnymi terapeutmi pre služby v izbe sú skvelými príkladmi toho.

Obľúbené wellness hotely a ubytovania po celom svete

Chcete si rezervovať svoju ďalšiu dovolenku vo wellness hoteli? Alebo sa chcete inšpirovať inými wellness hotelmi? Máme pre vás tento zoznam niektorých z najosviežujúcejších a najluxusnejších wellness hotelov na svete.

1. Aro Ha

Miesto: Glenorchy, Nový Zéland

Top wellness funkcie: Široká škála kurzov všetkého od vzpierania až po varenie miestnej kuchyne, priamy prístup k horským turistickým chodníkom a denné masáže.

Aro Ha je luxusné útočisko, ktoré kombinuje dokonalé služby s možnosťou jogy. Podľa ich vlastných slov "je to miesto, kde môžete dobiť energiu a znovu sa spojiť so zdrojom vášho blahobytu".

2. Canyon Ranch Woodside

Miesto: Woodside, Kalifornia

Top wellness funkcie: Jedinečné podujatia, ako sú hosťujúci lektori o všetkom od bitia osamelosti až po fotografovanie lesa, denné plány prispôsobené vašim potrebám a odborní wellness konzultanti na mieste.

Canyon Ranch sa nachádza v severnej Kalifornii Redwoods a ponúka útočisko s 38 izbami a rôznymi službami. Patrí medzi ne joga, masáže a liečenie, ako aj gurmánska kuchyňa, ktorá pripravuje čerstvé jedlo. Namiesto toho, aby zmenili váš život, ich cieľom je pomôcť vám ho získať späť - čo je dôvod, prečo je populárny medzi prepracovanými technologickými profesionálmi v neďalekom Silicon Valley.

3. Hotel Carlyle

Miesto: Mesto New York, New York

Top wellness funkcie: Luxusné wellness centrum na mieste, kaderníctvo v štýle art deco a osobní tréneri na mieste

Hotel Carlyle je elegantné útočisko v štvrti Upper East Side, ktoré ponúka množstvo prvotriedneho vybavenia. V tomto hoteli si hostia môžu oddýchnuť a dopriať si wellness a fitnescentrum s pomocou špičkových wellness profesionálov.

4. Miraval Austin

Miesto: Austin, Texas

Top wellness funkcie: Bazény s nekonečným okrajom s výhľadom na jazerá, astrológovia a psychika, plus nočné balíčky, ktoré zahŕňajú prístup ku všetkým wellness zariadeniam.

Nachádza sa v blízkosti jazera Travis, Miraval je súkromné útočisko, ktoré ponúka rôzne duchovné služby - myslite na psychiku, čitateľov tarotu, inštruktorov jogy a zvukových liečiteľov. Namiesto prenájmu izieb ponúkajú balíčky s izbovými kreditmi, aby podporili využívanie svojich zariadení.

5. Hotel Hoy Paríž

Miesto: Paríž, Francúzsko

Top wellness funkcie: Štúdio jogy, workshopy na kytice kvetov a piknikové koše so sebou.

Cieľom HOY je vytvoriť miesto, kde ľudia môžu dobre žiť a dobre jesť. Ponúka rôzne ubytovanie a služby vrátane miestnosti na jogu, zdravej reštaurácie na mieste, wellness priestov a aktivít ako holistické terapie.

6. Westin Dháka

Miesto: Dháka, Bangladéš

Top wellness funkcie: Naskytá sa z nej výhľad na panorámu, vonkajší vyhrievaný bazén a wellness centrum na mieste.

Westin Dhaka je luxusný hotel v blízkosti prominentných atrakcií v tejto oblasti. Tento hotel ponúka množstvo moderného vybavenia a služieb, vrátane wellness centra s kompletnými službami a vonkajšieho bazéna. Medzi jedlami je vždy priestor na občerstvenie v piatich luxusných reštauráciách a baroch na mieste.

7. Hotel Island Spa & Wellness

Miesto: Reykjavík, Island

Top wellness funkcie: Výhľad na pohorie, vyhrievané denné vírivky a studený ponor, ako aj luxusná škandinávska posteľná bielizeň.

Hotel Island, vôbec prvý špecializovaný wellness hotel na Islande, je kúpeľným a wellness útočiskom, ktoré sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici Laugavegur. Ponúka relaxačnú atmosféru, hodiny jogy a výbornú gastronómiu. Má tiež 129 dobre vybavených izieb a nachádza sa v blízkosti vonkajšieho rekreačného parku Laugardalur.

8. Hotel Anandi a kúpele Šanghaj

Miesto: Šanghaj, Čína

Top wellness funkcie: Spánkoví terapeuti, denné wellness workshopy a služba prebudenia čaju v pohode.

Anandi Hotel and Spa je luxusné zariadenie, ktorého cieľom je podporovať zdravie a pohodu. Ponúka rôzne procedúry a služby, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vyvážený životný štýl. Zamestnávajú tiež 24-hodinových komorníkov, ktorí vám pomôžu zvládnuť stres.

9. Zvonkohra Miami

Miesto: Miami, Florida

Top wellness funkcie: Bankovanie a kryoterapia, skupinové hodiny fitnes s vybavením Technogym a exkluzívny zážitok z vodoterapie.

Carillon Miami ponúka rôzne liečebné postupy, ktoré kombinujú západnú, východnú a alternatívnu medicínu. Od parných po infračervené sauny, ich charakteristické procedúry sú navrhnuté tak, aby zmenili vašu pohodu a zlepšili váš zážitok z návštevy Floridy.

10. Hostinec & kúpele pri Cedar Falls

Miesto: Logan, Ohio

Top wellness funkcie: Útulné zruby, strešná záhrada a kúpele v lesnom štýle.

Hotel Inn & Spa at Cedar Falls je situovaný v blízkosti vodopádov a poľných kvetov a má prírodný dizajn, ktorý vám dodá všetku liečivú energiu kempovania s luxusným nádychom. Toto vonkajšie útočisko ponúka množstvo chát, jurt a chát a ponúka množstvo očarujúcich izieb, z ktorých si môžete vybrať.

Ako hotelieri sa snažíme udržať krok s dobou a priniesť na trh niečo čo nás odlíši od konkurencie a prinesie úžitok. Snažme sa odlíšiť a byť o krok vpred, byť na úrovni svetových noviniek a tak posilniť svoju pozíciu. Veríme, že aj rady vyššie vám poskytnú inšpiráciu ako ponúknuť čo najlepšie služby.