Digitalizácia v hoteloch, technológie 21. storočia

03.07.2023

Svet služieb prechádza digitálnou transformáciou s vývojom hotelových aplikácií, možností mobilnej registrácie, ekologických spotrebičov, bezkontaktného vybavenia a ďalších. 

Technický pokrok tiež znovu objavuje zážitok hostí. Väčšina veľkých značiek sa teraz stará o technicky zdatných cestovateľov a neustále implementuje nové, inovatívne hotelové technológie: digitálne kľúče od izieb, hlasom aktivované klimatizácie, aplikácie izbovej služby a tablety v hotelových izbách a mnohé ďalšie. V tomto člnku sa zameriame práve na tablety v hotelových izbách a ich prínos k spokojnosti hosťa.

Objavte všetko, čo potrebujete vedieť o tabletoch v hotelovej izbe

Čo sú tablety v hotelovej izbe?

Mnohé hotely ponúkajú svojim hosťom osobné tablety na použitie počas ich pobytu. Tablety v hotelovej izbe, ktoré fungujú podobne ako tablety pre domácnosť, poskytujú hosťom rýchly prístup k užitočným aplikáciám, hotelovým službám, možnostiam stravovania a bezkontaktnej komunikácii s hotelovým personálom.

Hosťovské tablety je možné použiť na objednanie služby na izbu, rýchly prístup k informáciám rôzneho druhu, nabíjanie zariadení, pripojenie k streamovacím službám, vyhľadávanie miestnych reštaurácií, zmeny rezervácií a oveľa viac.

Prečo existujú tablety v hotelovej izbe?

Cestovatelia viac ako kedykoľvek predtým požadujú a očakávajú prístup k technológiám, ktoré im uľahčia cestovanie. Tablety v hotelových izbách môžu hosťom poskytnúť prístup k rôznemu vybaveniu, službám a informáciám – priamo na dosah ruky.

Okrem zlepšenia zážitku hostí môžu tablety v hotelových izbách pomôcť hotelierom zlepšiť prevádzku hotela. Vďaka modernej technológii tabletov v izbách môžu hoteloví manažéri pracovať na odstránení zbytočných výdavkov, znížení nadmerných nákladov na pracovnú silu a zlepšení efektívnosti hotelových operácií, čo potenciálne pomôže ušetriť značné množstvo príjmov. Hotelieri môžu pracovať s tabletmi v izbách, aby minimalizovali nadmerné náklady, ktoré potom môžu byť znovu investované do hotela v prospech nehnuteľnosti a zamestnancov v iných oblastiach.

Transformujte svoje podnikanie pomocou správnej hotelovej technológie

Ako môžu tablety v hotelovej izbe zlepšiť zážitok hostí

Podľa štúdie ponuka tabletov v izbe zvýšila index spokojnosti hostí až o 47 bodov. Správa pripisuje veľkú časť zvýšenej spokojnosti schopnosti hostí zostať v spojení a rýchlo nájsť informácie, ktoré hľadajú.

10 spôsobov, ako tablety v hotelových izbách už zlepšujú zážitok hostí.

 1. Tablety v hotelových izbách môžu spolupracovať s aplikáciami a poskytovať hosťom ďalšie služby: objednávanie jedla, rezervácie v reštauráciách, vyžiadanie služby na izbu, rezervácia vstupeniek na atrakcie,...
 2. Bezproblémovo sa pripojte k interaktívnym inteligentným televízorom a ďalším zariadeniam pomocou tabletu v hotelovej izbe. Mnoho tabletov v izbe umožňuje hosťom rýchlo sa prihlásiť, prenášať alebo streamovať z kompatibilných inteligentných zariadení, aby sa mohli kdekoľvek pripojiť k svojej preferovanej zábave.
 3. Dajte hosťom možnosť vyhľadávať online alebo prehliadať internet bez toho, aby sa museli pripájať na vlastné zariadenia.
 4. Mnohé tablety umožňujú hosťom aktualizovať svoj aktuálny pobyt v hoteli a pridať ďalšie noci, požiadať o neskoré odhlásenie, pridať raňajky pre hosťa alebo iné rýchle aktualizácie.
 5. Hostia tu nájdu odpovede na otázky týkajúce sa ich pobytu s rýchlym prístupom k podmienkam hotela a informáciám, ako sú informácie o zariadení, prevádzková doba, kontaktné informácie a ďalšie dôležité podrobnosti o hoteli.
 6. Cestovatelia sa môžu pripraviť na dobrodružstvo v meste tak, že si pozrú predpoveď počasia na tablete svojej hotelovej izby. Hostia môžu skontrolovať, či potrebujú zobrať dáždnik alebo bundu predtým, ako naskočia do výťahu, čím si ušetria cestu späť do izby.
 7. Interní hostia si môžu potvrdiť preferencie upratovania, špeciálne požiadavky a oznámiť hotelu ďalšie informácie. Niektoré tablety v izbách umožňujú hosťom požiadať o konkrétny čas na službu upratania, požiadať, aby neboli rušení, alebo aktualizovať konkrétne informácie o hosťoch, ako je alergia na perové vankúše, parfumy alebo iné podobné preferencie.
 8. Tabletová technológia v izbe môže pomôcť zlepšiť fyzickú bezpečnosť hostí prostredníctvom bezkontaktnej komunikácie. Hotelové tablety dokážu spojiť hostí s rôznymi službami, ako aj s hotelovým personálom bez toho, aby sa museli osobne spojiť so zamestnancami hotela alebo inými hosťami.
 9. Tablety pomáhajú chrániť digitálnu bezpečnosť hotelových hostí. S tabletom v izbe nie je potrebné, aby hostia pripájali osobné zariadenia s citlivými informáciami k technológiám v izbe, pokiaľ si to neželajú. Hotelieri môžu pomôcť udržať hostí v bezpečí pomocou inovatívnej hotelovej technológie.
 10. Ponúkanie technológie v izbách dodáva hotelovému pobytu pocit luxusu, pretože mnohí moderní cestovatelia spájajú zážitok s pobytu s mierou digitalizácie a technickej vybavenosti (high-end s high-tech).

Ako môžu tablety v hotelových izbách prospieť prevádzke hotela

Okrem zlepšenia zážitku hostí môže pridanie tabletov do hotelových izieb pomôcť zefektívniť mnohé hotelové operácie a zlepšiť skúsenosti zamestnancov hotela.

 • Zvládnite nedostatok personálu. Vďaka možnostiam digitálnej registrácie, bezkľúčovému vstupu do izby a bezkontaktným komunikačným nástrojom môžu tablety vykonávať mnohé úlohy, ktoré pomáhajú prevádzke hotela. Technológia tabletov umožňuje jednému zamestnancovi rýchlo komunikovať s mnohými hosťami z jedného miesta, čo šetrí čas a znižuje potrebu veľkého počtu zamestnancov. Samozrejme nič nenahradí osobný prístup zamestnancov so srdcom pre hotelierstvo. Tablety v hotelových izbách však môžu pomôcť tímu s nedostatkom zamestnancov udržať krok v súčasnosti, ako aj umožniť hotelovým manažérom rýchlejšie naskočiť vtedy a tam, kde je potrebná pomoc.
 • Zrýchľujem zisky hotela. Používajte tablety v hotelových izbách na propagáciu stravovacích služieb, kúpeľných balíčkov a ďalších služieb a vybavenia, ktoré si môžete zakúpiť. Prineste ďalšie výnosy hotelov načítaním atraktívnych kampaní s digitálnymi reklamami alebo kupónov na hotelové služby exkluzívnych pre tablety.
 • Zlepšite digitálny marketing. Spustite hotelové digitálne marketingové kampane a propagačné ponuky na tabletoch pre hostí, aby ste otestovali ich popularitu. Zmerajte internú reakciu spotrebiteľov predtým, ako investujete do oveľa väčšej marketingovej kampane.
 • Eliminujte plytvanie výdavkami. Hotely môžu využívať tablety v izbách, ktoré pomáhajú minimalizovať alebo eliminovať nadbytočné prevádzkové náklady, ako je tlač. Posielajte hosťom aktualizácie hotelov, informácie o zariadení a podrobnosti o rezerváciách prostredníctvom tabletov v izbách, aby ste znížili náklady na papier a tlač.
 • Komunikujte s hosťami. Tablet v izbe je ľahko použiteľný komunikačný systém, ktorý má schopnosť zaujať hostí tým, že ponúka aktuálne a relevantné informácie.
 • Diverzifikujte komunikačné zručnosti. Zlepšite komunikáciu medzi hosťami a personálom a prekonajte jazykové bariéry pomocou tabletu v hotelovej izbe, ktorý prekladá informácie do viacerých jazykov.
 • Držte krok s konkurenciou. Zostaňte konkurencieschopní s porovnateľnými hotelmi na vašom trhu tým, že hosťom poskytnete podobné, ak nie lepšie digitálne zážitky.

Výber správneho tabletu v hotelovej izbe pre vaše zariadenie

Rovnako ako v prípade mnohých iných digitálnych systémov, konkrétny typ, ktorý je najvhodnejší pre každý hotel, sa bude líšiť v závislosti od špecifických potrieb zariadenia. Zatiaľ čo väčšie ubytovacie zariadenia so stravovacími službami môžu ťažiť viac z tabletu s rozsiahlymi prispôsobiteľnými možnosťami objednávania, hotel s minimálnym počtom zamestnancov môže ťažiť viac zo systému so silným zameraním na bezproblémovú komunikáciu a zaznamenávanie údajov.

Preskúmajte rôzne systémy tabletov, prečítajte si recenzie a požiadajte kolegov o odporúčania týkajúce sa technológií pre hostí v izbách. Vyberte si tablet navrhnutý tak, aby zlepšil oblasti, v ktorých by vaše zariadenie mohlo najviac využívať digitálnu pomoc.

Sú tablety v hotelovej izbe zadarmo?

Tablety v hotelových izbách sú zvyčajne zadarmo pre hostí v hoteli. Zatiaľ čo objednanie izbovej služby, stravovania, kúpeľných služieb alebo zábavy môže byť spojené s príplatkom, väčšina hotelov zahŕňa použitie tabletu pre hostí v izbe v cene ubytovania.

Sú používanie tabletov v hotelovej izbe bezpečné?

Väčšina, ak nie všetky, značky hotelových tabletov sú hrdé na svoju schopnosť chrániť citlivé informácie hotelových aj hotelových hostí. Tablety v izbách tiež pomáhajú predchádzať kontaktu medzi hosťami a personálom, čím podporujú zdravie a bezpečnosť hostí. Tablety v hotelových izbách môžu tiež poskytnúť bleskovo rýchly spôsob, ako môžu hoteloví zamestnanci v prípade núdze komunikovať s viacerými hosťami súčasne.